ekoltech-profil

Používané materiály

MDF dosky – (Medium Density Fiberboard ) sú stredne husté drevovláknité dosky vyrábané metódou lisovania drevnej vláknitej hmoty s pridaním organických lepidiel pri vysokej teplote a tlaku. Výsledný materiál má homogénnu hustotu a skladbu. Typická hustota je 600-800 kg/m3. Vzhľadom na svoje mechanické vlastnosti sú plnohodnotnou alternatívou masívneho dreva. Vo všetkých parametroch vyhovujú normám EN 622-1, EN 622-5, E ½ a CARB.

HDF dosky – (High Density Fiberboard) sú vysoko zhustené drevovláknité dosky, ktoré je možné dyhovať, laminovať, kašírovať a lakovať. Charakteristické sú vysokou tvrdosťou a hustotou (800-1450 kg/m3). Vyrábané sú rovnakou technológiou ako MDF dosky. Aj tieto dosky spĺňajú E1/2 (nad hrúbku 0,8 mm) a CARB.

LDTD – Laminované drevotrieskové dosky sú plošne lisované dosky, povrchovo upravené impregnovanou fóliou. Povrchová vrstva s dekoratívnym povrchom a definovanou štruktúrou povrchu je odolná voči krátkodobému pôsobeniu vody, zvýšenej teplote a bežným chemikáliám používaným v domácnostiach. Povrch je ľahko umývateľný a bez zápachu. Dosky odpovedajú požiadavkám EN 312-3 pre trieskové dosky a EN 622-1 a EN 622-5 pre vláknité dosky, taktiež E ½ a CARB.

UV polymerizačné náterové hmoty – UV farby sa okamžite vytvrdzujú a vytvárajú trvanlivý povrch.

Vodou riediteľné náterové hmoty – tieto náterové hmoty a laky sú čoraz populárnejšie v nábytkárskom priemysle, pretože ponúkajú množstvo výhod: neprítomnosť jedovatých výparov a nepríjemných zápachov; jednoduchosť nanášania; univerzálnosť; optimálna chemicko-fyzikálna odolnosť povrchu; vynikajúce estetické výsledky.

Masívne drevo – surový prírodný materiál, ktorý pochádza z overených, dobre udržiavaných lesov, ktoré sú certifikované podľa lesníckych noriem. Striktne odmietame používať drevné suroviny, ktoré pochádzajú z chránených oblastí a národných parkov. Používame hlavne masívne komponenty z buka, smreku a borovice.

Špárovka – Bukové alebo smrekové lepené drevo je vyrobené z vysokokvalitných lamiel, ktoré sú vyrábané technológiou priebežného, alebo nadstavovaného (cinkovaného) lepenia.

Latovka - Latovka je konštrukčná doska vyrobená obojstranným oblepením latovkového stredu dyhami. Stredná vrstva preglejovanej dosky môže byť vyhotovená i z menších drevných elementov. Latovky sa vyznačujú pri relatívne nízkej hustote vysokou pevnosťou v oboch základných smeroch a pomerne vysokou rozmerovou stálosťou. V porovnaní s bežnými typmi drevotrieskových dosák majú latovky vynikajúce hodnoty, najmä pevnosti v ťahu kolmo na rovinu dosky, pevnosti v ohybe a module pružnosti v ohybe, a preto sú pri ohybovom namáhaní tvarovo stálejšie.

Ostatné materiály – sklo, zrkadlo, práškové farby, kartóny, kovania, atď. Všetky tieto materiály spĺňajú normy a nariadenia požadované IKEA.

Používané materiály

Ekoltech používané materiály 01
Ekoltech používané materiály 02
Ekoltech používané materiály 03
Ekoltech používané materiály 04
Ekoltech používané materiály 05
Ekoltech používané materiály 06
Ekoltech používané materiály 07

Cookies

Kde nás nájdete

Kontakt

Ekoltech spol s.r.o.
Čajkovského 8
984 01 Lučenec

Závod 01
Šávoľská cesta 62
986 12 Fiľakovo
Slovenská republika

tele   +421/0/47-438 17 40-3
tlac  +421/0/47-438 17 51
       +421/0/47- 438 17 50
mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Fakturačná adresa:
Ekoltech spol.s r.o.
Čajkovského 8
984 01 Lučenec

Dodacia adresa:
Ekoltech spol.s r.o.
Šávoľská cesta 62
986 12 Fiľakovo

 

 

 

 

JoomShaper