ekoltech-profil

Práškové lakovanie

Proces práškového lakovania využíva revolučnú technológiu nanášania elektrostaticky priľnavých zrniek práškovej farby na predhrievanú polotvrdú drevovláknitú dosku (ďalej len MDF). Výsledkom tohto procesu je spoľahlivá, odolná a vysokokvalitná povrchová úprava.

Táto technológia existuje a zdokonaľuje sa už viac ako 10 rokov na čele s priekopníkmi ako firmy Ledro a Polylak.
Prášková farba je zmesou syntetickej živice a umelej hmoty, znamená to, že nábytkový dielec sa zakonzervuje do tvrdej, odolnej vrstvy laku. Tento lak je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu - poškriabaniu, je odolný voči vlhkosti a je oteruvzdorný.


Medzi základné výhody práškového lakovania patrí:

  • absencia zdraviu a prírode škodlivých látok (neobsahuje prchavé organické zlúčeniny čiže riedidlá, neobsahuje jedovaté prímesi a ťažké kovy)
  • minimálne množstvo odpadu, až 98 % - ná vyťažiteľnosť recyklácie farby
  • ekonomická rentabilita

Technologický proces lakovania môžeme rozdeliť na 3 základné časti a to:

  1. predhrev MDF(lepšia vodivosť)
  2. nástrek prášku(striekacia linka WAGNER
  3. roztavenie farby v katalytických peciach VULCAN

Náš aplikačný systém WAGNER patrí medzi absolútnu svetovú špičku medzi striekacími linkami práškového nanášania. Plnoautomatizovaný systém používa nastaviteľné pištole pre rovnomerné nanášanie práškovej farby pre všetky plochy a hrany MDF.
Prášková farba je následne vytvrdzovaná pri vysokých teplotách až 160°C. VULCAN infračervené katalytické pece zabezpečujú vysoko kvalitné infračervené žiarenie pre rýchly nábeh požadovanej teploty. Vysoké teploty roztavia prášok a spustia zlučovanie zrniek práškovej farby a následné vytvrdzovanie na MDF. Táto tepelná reakcia zabezpečí odolnú a vysoko kvalitnú povrchovú úpravu.

Na dosiahnutie požadovanej kvality stačí jedna vrstva, maximálne dve vrstvy farby, tým dosiahneme povrch s vynikajúcou odolnosťou a trvácnosťou. Lakovať sa môžu rôzne formy a tvary aj tie najkomplikovanejšie,čo privítajú hlavne návrhári nábytkov.

Technológia práškového lakovania zabezpečuje, aby bol nábytok trvácny a odolný. Práškové lakovanie je pravdepodobne budúcnosť všetkých povrchových úprav MDF.
Spoločnosť Ekoltech spol. s.r.o. sa so spustením práškovej lakovne zaradila k svetovej jednotke v oblasti povrchových úprav MDF.

Práškové nanášane

Ekoltech práškové nanášanie 01
Ekoltech práškové nanášanie 02
Ekoltech práškové nanášanie 03

Cookies

Kde nás nájdete

Kontakt

Ekoltech spol s.r.o.
Čajkovského 8
984 01 Lučenec

Závod 01
Šávoľská cesta 62
986 12 Fiľakovo
Slovenská republika

tele   +421/0/47-438 17 40-3
tlac  +421/0/47-438 17 51
       +421/0/47- 438 17 50
mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Fakturačná adresa:
Ekoltech spol.s r.o.
Čajkovského 8
984 01 Lučenec

Dodacia adresa:
Ekoltech spol.s r.o.
Šávoľská cesta 62
986 12 Fiľakovo

 

 

 

 

JoomShaper