Používané materiály

Používané materiály

MDF dosky – (Medium Density Fiberboard ) sú stredne husté drevovláknité dosky vyrábané metódou lisovania drevnej vláknitej hmoty s pridaním organických lepidiel pri vysokej teplote a tlaku. Výsledný materiál má homogénnu hustotu a skladbu. Typická hustota je 600-800 kg/m3. Vzhľadom na svoje mechanické vlastnosti sú plnohodnotnou alternatívou masívneho dreva. Vo všetkých parametroch vyhovujú normám EN 622-1, EN 622-5, E ½ a CARB P2, US EPA TSCA Title VI a spĺňajú požiadavky z nemeckej vyhlášky o zákaze chemických látok.

HDF dosky – (High Density Fiberboard) sú vysoko zhustené drevovláknité dosky, ktoré je možné dyhovať, laminovať, kašírovať a lakovať. Charakteristické sú vysokou tvrdosťou a hustotou (800-1450 kg/m3). Vyrábané sú rovnakou technológiou ako MDF dosky. Aj tieto dosky spĺňajú E1/2 (nad hrúbku 0,8 mm) a CARB P2, US EPA TSCA Title VI a požiadavky z nemeckej vyhlášky o zákaze chemických látok.

LDTD – Laminované drevotrieskové dosky sú plošne lisované dosky, povrchovo upravené impregnovanou fóliou. Povrchová vrstva s dekoratívnym povrchom a definovanou štruktúrou povrchu je odolná voči krátkodobému pôsobeniu vody, zvýšenej teplote a bežným chemikáliám používaným v domácnostiach. Povrch je ľahko umývateľný a bez zápachu. Dosky odpovedajú požiadavkám EN 312 pre trieskové dosky a EN 622-1 a EN 622-5 pre vláknité dosky, taktiež E ½ a CARB P2, US EPA TSCA Title VI a sp´ňajú požiadavky z nemeckej vyhlášky o zákaze chemických látok..

UV polymerizačné náterové hmoty – UV farby sa okamžite vytvrdzujú a vytvárajú trvanlivý povrch.

Vodou riediteľné náterové hmoty – tieto náterové hmoty a laky sú čoraz populárnejšie v nábytkárskom priemysle, pretože ponúkajú množstvo výhod: neprítomnosť jedovatých výparov a nepríjemných zápachov; jednoduchosť nanášania; univerzálnosť; optimálna chemicko-fyzikálna odolnosť povrchu; vynikajúce estetické výsledky.

Masívne drevo – surový prírodný materiál, ktorý pochádza z overených, dobre udržiavaných lesov, ktoré sú certifikované podľa lesníckych noriem. Striktne odmietame používať drevné suroviny, ktoré pochádzajú z chránených oblastí a národných parkov. Používame hlavne masívne komponenty z buka, smreku a borovice.

Škárovka – Bukové, borovicové  alebo smrekové lepené drevo je vyrobené z vysokokvalitných lamiel, ktoré sú vyrábané technológiou priebežného, alebo nadstavovaného (cinkovaného) lepenia.

Latovka – je konštrukčná drevená doska pozostávajúca z lamiel z mäkkého dreva umiestnených vedľa seba a vložených medzi dýhové dosky z tvrdého dreva.Latovky sa vyznačujú pri relatívne nízkej hustote vysokou pevnosťou v oboch základných smeroch a pomerne vysokou rozmerovou stálosťou. V porovnaní s bežnými typmi drevotrieskových dosák majú latovky vynikajúce hodnoty, najmä pevnosti v ťahu kolmo na rovinu dosky, pevnosti v ohybe a module pružnosti v ohybe, a preto sú pri ohybovom namáhaní tvarovo stálejšie.